Sven Zacek

Koolitused

Fotograafia olevat eestlaste kõige levinum hobi. Äge! Hobi on kvaliteetaeg oma lemmiktegevuse seltsis ja pole paremat tunnet, kui oma hobiga sügavuti tegeleda. Fotograafia on tehniline ala, mistõttu kõigi keerdkäikude avastamine võtab palju aega. Kui fotograafiaga igapäevaselt tegeleda, siis on võimalik õppimisaega lühendada. Paraku on vaid vähestel oma põhitöö kõrvalt võimalik hobiga igapäevase intensiivsusega tegeleda. Kord nädalas või paar korda kuus pildiretkel käimine venitab oma hobi hingeellu süvenemise ebameeldivalt pikaks ja siis võivad haruldased hetked või adrenaliinist pakatavad kohtumised metsloomadega jäädvustamata jääda, sest fotograaf ei oska kiires olukorras oma tehnikat käsitleda. Siin tulebki appi fotokoolitus.

Fotokoolituse eesmärk on lühendada õpiaega läbi isikliku kontakti minuga, sest aastate jooksul olen ma olnud väga paljudes erinevates olukordades, mistõttu oskan ma anda näpunäiteid valmisolekuks ja tegutsemiseks.

Fotokoolitusi on peamiselt kahte tüüpi. Grupikoolitused ja individuaalkoolitused. Grupikoolituse puhul kogutakse kokku 12-15 fotohuvilist, kellega koos kas ühe või kahe päeva jooksul fotograafia saladustesse süvenetakse. Individuaalkoolitus on mõeldud ühele või kahele sarnaste huvidega fotohuvilistele. Kahekesi või kolmekesi on võimalik ka fotojahti pidada, mis grupikoolituse puhul osalejate rohkuse tõttu pole võimalik. Indviduaalkoolitused ongi viimastel aastatel väga populaarsed olnud. Eriti hästi on need sobinud fotofännidele sünnipäevakingiks.